LÄBI KUKKUMINE

 

Koreograaf/ Choreographer KEITHY KUUSPU (EST)

Dramaturg LAURA CEMIN (ITA/FIN)

Kujundus ja tehniline teostus/ Set design and technical production TÕNU NARRO ja TARVO PORROSON

Helikunstnik/ Sound Designer MIHKEL MARIPUU

Valguskunstnik/ Lighting Designer MIKK-MAIT KIVI

Kostüümid/ Costumes KAISA PÕVVAT

Etendajad/ Performers LIISA SAAREMÄEL, MARTINA GEORGINA (MLT), AGNES IHOMA, ANUMAI RASKA, AROLIN RAUDVA.

 

Metallraam mu peos on külm. Mu parem käsi puudutab alumist toru, proovin leida õiget haaret. Vasak järgneb – ainult üks aste kõrgemale. Ma avan silmad, kuid miskipärast ebaõnnestun / Kui pilved liiguksid, pimestaks mind valgusvihk. Ma puudutan hoopis oma nina. Ma ei suuda enam selle struktuuri äärel tasakaalu leida, habras nagu mõte, elades ainult sinu / Ülesanne oli tippu ronida ja neile silma vaadata. Siit ülevalt tundub kõik nii väike ja suur samaaegselt. Ma tunnen õhus hõljuva halli tolmu maitset – ma isegi ei tea, mis asi see on – mis see on? / Ma mõtlesin selle ülesande peale. Kas ma teen seda õigesti? Kas ma ütlen, mida ma mõtlen või ma mõtlen ainult sellepärast, et ma pean rääkima enda / Erakordselt vali heli on tekitanud mu peas vaikuse. Siin ei ole midagi kuulda. Ma olen siin, kõik on tehtud. Vist on läbi. Mäng / Metallraam mu peos on külm.

 

5 õrna keha, mida ümbritseb hapra kipsi ja jõuliste metallstruktuuride maastik, esitavad liikumiste kordusi, mis asetsevad kuskil funktsionaalsuse ja tarbetuse piirimail. Etendajad asetavad ja sobitavad end konstruktsioonidesse, mis viitavad kohati absurdsele jõusaalile või ehk hoopis kolossaalsele mänguväljakule. Nad otsivad pidevalt hetki enne kurnatust ja õnnestumist ning panevad proovile ülima eesmärgini jõudmise võimalikkuse. Mäng ootuste loomise ja nende lõhkumisega, reaalsete ja nähtamatute reaalsuste vahel.

 

“Läbi kukkumine” on lavastus, mis venitab aega. Lavastuses testitakse vaimse ja füüsilise vastupidavuse erinevaid staadiume, julgetakse end proovile panna ning väärtustatakse ebaõnnestumist ja selle võimalikke/mitmeid eri definitsioone.

 

 

FALSE FALLING

 

The metal frame feels cold under my palm. My right hand touches the lower pole and I press it to find the right grip. The left follows, just one level higher. I blink my eyes open, but somehow I fail at / If the clouds moved, the beam of light would blind me. I touch my nose instead. I can no longer balance on the edge of this structure, weak as a thought only living in / The task was to climb up and look at them in the eyes. From here, everything seems small but big simultaneously. I taste the grey dust moving in the air – I don’t even know what it is – what is it?/ I was thinking about this exercise. Am I doing it right? Am I saying what I am thinking or am I thinking only because I need to speak my / The extremely loud sound has made my head silent. There is nothing to hear here. I’m here, all done. I guess it’s over. Game / The metal frame feels cold, under my palm.

 

Surrounded by a landscape of fragile plaster and stiff metal structures, 5 delicate bodies perform cycles of gestures on the border between functionality and uselessness. By placing/fitting themselves inside these constructions that at times allude to an absurd gym, or perhaps an oversized playground, the performers constantly search for the ephemeral moment that precedes exhaustion and success, and test the (im)possibility of reaching the ultimate goal. A game of building and failing expectations, a play between tangible and invisible realities.

 

“False falling” is a performance that stretches time. Through daring and listening, it looks at the similarities and gaps between mental and physical endurance, embraces failure and wonders between its possible/multiple definitions.

 

Kestus/ Duration ~2.5h

 

Produktsioon/ Production Sõltumatu Tantsu Lava. 

Toetajad/ Supporters Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Telliskivi Loomelinnak.

Aitäh/ Thank you Baltic Steel Center, Sportland, Composite Eesti OÜ, Cramo Estonia AS, Kris Lemsalu, Madlen Hirtentreu, Anne Türnpu.

 

KEITHY KUUSPU

 

Keithy Kuuspu (1994) on noor etendus- ja tantsukunstnik Tallinnast. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia erialal ning omandab magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus on lõpetamas õpinguid kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) õppekaval. Oma loomingus keskendub Keithy reaalsuse definitsioonile ja selle piiride uurimisele, toetudes (primitiivsele) inimloomusele, argistele struktuuridele ja mõjule, mida ühiskond avaldab üksikisikutele. Tema fookus on protsessil – nii enne kui pärast tulemit – ning protsessiga kaasnevas eneseloomises. Viimati tegi Keithy kaasa Peader Kirki ja Simona Gonella 99-tunnises lavastuses  „KUHU MINEK. Where do we go from here“ (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ning Jarkko Partaneni ja Anni Kleini lavastuses “Fluids” (WAUHAUS, STL). Veebruaris 2020 uuris ta koos Martina Georginaga Kanuti Gildi Saali Püha Vaimu residentuuris pildi loomise protsessi ning selle sees olevaid/tekkivaid võimu struktuure.

 

Keithy Kuuspu (1994) is a young performance and dance artist from Tallinn, Estonia. She has graduated from Tallinn University Baltic Film, Media, Arts and Communication School in choreography and will soon conclude the MA in Contemporary Physical Performance Making (CPPM) at the Estonian Academy of Music and Theatre. In her practice, she questions the definition and the boundaries of reality by looking at (primitive) human behaviours, mundane structures and the influences that society has on individuals. She is particularly interested in what precedes and follows the creation processes and shapes the self within these. Recently she performed in Peader Kirk and Simona Gonella „KUHU MINEK. Where do we go from here“ – 99 hour piece (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) and in Jarkko Partanen and Anni Klein “Fluids” performance (WAUHAUS, STL). In February 2020, she was awarded the Püha Vaimu SAAL residency in Kanuti Gildi SAAL, where together with Martina Georgina, she researched the process of image creation and the power structures involved in/arising from it.

 

ETENDUSED / PERFORMANCES

Telliskivi Loomelinnaku Roheline Saal
Telliskivi 60a/5


15/06 21:00
18/06 21:00
21/06 21:00
28/06 21:00
29/06 21:00